Akupresura

akupresuraAkupresura – metoda medycyny naturalnej

Akupresura to łatwiejsza w wykonaniu forma zabiegu bardziej znanej metody, którą jest akupunktura. Akupresura w odróżnieniu od zabiegu akupunktury nie wykorzystuje igieł – zabieg polega na odpowiednim uciskaniu oraz głaskaniu miejsc na ciele człowieka, co prowadzi do stopniowego zmniejszania odczuwanego bólu oraz do leczenia niektórych schorzeń. Akupresura jest metodą leczenia wywodzącą się z medycyny naturalnej Chin, znanej już w starożytności. Opiera się na zasadzie, że budowa organizmu człowieka jest skonstruowana w ten sposób, że każdy z narządów współpracuje ze sobą, a żaden nie działa w pojedynkę. Na tej regule zostały opracowane odpowiednie miejsca – tak zwane punkty akupunkturowe. Każde z tych miejsc oddziałuje za poprawne funkcjonowanie konkretnego narządu lub całego organizmu. Odpowiednie masowanie, nakłuwanie czy uciskanie tych miejsca sprawia, że uwalnia się energia i ustępuje ból.

Akupresura – jak wygląda zabieg?

Akupresura wykonywana w naszym gabinecie jest połączona z masażem chińskim, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie dodatkowych efektów takich jak rozluźnienie się pacjenta, zniwelowanie stresu oraz napięć mięśniowych. Nasi specjaliści dokonują odpowiedniego uciskania miejsc, w zależności od objawów, z jakim przychodzą do nas pacjenci. Duża część receptorów umiejscowiona jest na stopach, dlatego właśnie te miejsca są najczęściej masowane. Zabieg akupresury trwa przeważnie około 30 minut, jednak jego długość jest uzależniona od problemu, jaki został zdiagnozowany u pacjenta. Uciskanie jednego z receptorów to przeważnie od jednej do dwóch minut. Nacisk miejsc nie jest mocny, może pojawić się odczucie lekkiego bólu, które szybko mija.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy udzielą wszelkich niezbędnych informacji dotyczących zabiegu akupresury oraz pomogą w ustaleniu pierwszej wizyty w odpowiednim dla Państwa terminie.