Drętwienie nóg i rąk

Drętwienie nóg i rąkDrętwienie nóg i drętwienie rąk – jak sobie z nimi poradzić?

Główną przyczyną związaną z drętwieniem kończyn nóg oraz rąk jest ucisk lub niedokrwienie. Duży zakres chorób neurologicznych także może być przyczyną tych dolegliwości. Drętwienie rąk w nocy, może być spowodowane złym ułożeniem ciała podczas snu. Jedną z głównych przyczyn drętwienia dłoni oraz nadgarstka jest jednak problem z cieśnią nadgarstka. Drętwienie nóg najczęściej powodowane jest chorobami kręgosłupa, jak również z chorobą niespokojnych nóg.

Drętwienie rąk i nóg – leczenie akupunkturą

Medycyna wschodnia specjalizuje się w leczeniu schorzeń, jakimi są drętwienie nóg oraz dłoni. Leczenie tych dolegliwości oparte jest na medycynie naturalnej i metodach, do których zalicza się akupunktura, akupresura czy masaż wschodni. Dzięki akupunkturze przywraca się wewnętrzną równowagę organizmu oraz polepsza przepływ energii – zgodnie ze wschodnią kulturą medycyny naturalnej. Każdy zabieg wykonywany jest z użyciem jednorazowych igieł przeznaczonych do tego rodzaju zabiegu.

Czy drętwienie kończyn jest groźne?

Sporadycznie występujące drętwienie dłoni czy nóg jest zjawiskiem normalnym, które występuje niemal u każdego człowieka. Jest to stan, który nie powinien budzić niepokoju pacjentów. Bardzo często za drętwienie kończyn odpowiada niewłaściwy tryb życia jak np. zbyt długie pozostawanie w jednej pozycji lub zła pozycja podczas snu. Jeżeli jednak drętwienie kończyn pojawia się nagle i bez wyraźnej przyczyny, a jego częstotliwość jest zdecydowanie większa, przewlekła – niezwłocznie należy skontaktować się ze specjalistą, który zdiagnozuje przyczyny tego zjawiska. Drętwienie kończyn może być przyczyną rozwijającej się choroby wewnątrz organizmu.

Nasza placówka mieści się w mieście Warszawa przy ulicy Polnej 10/14. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Pomożemy Państwu z dolegliwością, jaką jest drętwienie nóg oraz dłoni. Udzielimy niezbędnych informacji na temat zabiegu akupunktury oraz ustalimy indywidualne leczenie w oparciu o medycynę ze Wschodu.

Drodzy pacjenci,

Z uwagi na panującą sytuację pandemiczną i zalecenia rządu, nasze gabinety pozostaną zamknięte do odwołania. Jeśli będą Państwo w potrzebie skontakowania się z nami w sprawie konsultacji lekarskiej, pozostajemy do Państwa dyspozycji poprzez kontakt telefoniczny (dr. Sena +48 691 978 206) lub internetowy (spotkanie lub rozmowa online przez FaceTime, Facebook Messenger, Viber). W ramach wizyty zdalnej oferujemy: konsultacje lekarskie, wypisanie e-recepty, wypisanie zwolnienia ZUS i inne.
Nadal mogą Państwo składać zamówienia na nasze suplementy ziołowe przez stronę internetową www.montan-suplementy.pl lub telefonicznie na nr +48 691 978 206.

Z życzeniami zdrowia, pogody ducha i wytrwałości,

Zespół EASTMED