Dr Sena

Lek. med. Sainjargal Byambasuren znana szerzej jako dr Sena jest specjalistką w zakresie medycyny wschodniej. Jej specjalnością jest w szczególności akupunktura. Dr Sena ukończyła w Polsce specjalizację z medycyny rodzinnej oraz studia podyplomowe na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w zakresie medycyny estetycznej, przy czym głównym punktem oparcia jest dla niej medycyna naturalna Dalekiego Wschodu.

Dr Sena w Polsce praktykuje od roku 1997. Jest absolwentką studiów Mongolskiej Akademii Nauk Medycznych. Jej praca magisterska koncentrowała się na kwestii leczenia akupunkturą schorzeń woreczka żółciowego, w tym oddziaływania na jego kurczliwość i wzmocnienie odporności.

Po zakończeniu nauki pracowała w Instytucie Naukowo-Badawczym Tradycyjnej Medycyny Mongolskiej. W Polsce nostryfikowała swój dyplom lekarski. Od 2006 roku jest profesorem klinicznym Instytutu Naukowo-Badawczego Tradycyjnej Medycyny Mongolskiej w Ułan Bator.

Autorka książki „Sekrety Medycyny Wschodniej”, uczestniczka licznych sympozjów i konferencji w temacie medycyny naturalnej i wschodniej.

W swojej pracy łączy to, co oferuje medycyna wschodnia, w tym w szczególności medycyna tybetańsko-mongolska oraz klasyczna medycyna akademicka. Jej główną specjalnością jest akupunktura, dzięki temu pacjenci są leczeni zarówno metodami medycyny klasycznej ale i medycyny naturalnej.