Masaż leczniczy

masaż leczniczy Warszawa

Wschodni  masaż leczniczy łączy w sobie zalety akupresury z walorami innych technik masażu. Jego zbawienny wpływ na zdrowie oraz kondycję fizyczną znany jest od zarania dziejów. Do Europy masaż leczniczy ze Wchodu trafił za pośrednictwem podróżników, którzy relacjonując swoje wyprawy na Daleki Wschód zachwalali wspaniałe efekty tak masażu, jak również stawiania baniek.

Masaż leczniczy traktuje ludzki organizm jako całość, w ramach której narządy i układy oddziałują na siebie za pośrednictwem układu nerwowego. Oznacza to, że chorób nie należy traktować jako dolegliwości trapiących wyłącznie wybraną część organizmu, przeciwnie. W tradycji wschodniej choroba jest traktowana jako niedomaganie, które wpływa na cały organizm powodując ból lub dyskomfort w różnych jego częściach.

Wykonując masaż leczniczy doświadczony masażysta poprzez masowanie skóry i znajdujących się w niej receptorów nerwowych wytwarza impuls, który przekazuje informację do mózgu. Mózg przetwarza tę informację i przesyła ją do narządów i tkanek, które w ten sposób poddawane są procedurze autoleczenia. W efekcie masaż przywraca zmienionemu na skutek choroby miejscu jego prawidłową funkcję.

W gabinetach EASTMED na terenie miasta Warszawa wykonujemy wschodni masaż leczniczy kręgosłupa, głowy i karku. W naszej ofercie Klienci znajdą również masaże relaksacyjne oraz masaże wzmacniające kręgosłup. W celu uzyskania jak najlepszych efektów zabiegu polecamy połączenie masażu z akupunkturą.

Kiedy warto sięgnąć po wschodni masaż leczniczy?

Masaż leczniczy wykonywany w gabinetach EASTMED Warszawa to bardzo dobre lekarstwo na:

- zastoje limfatyczne,

- problemy prawidłowym krążeniem krwi oraz niedoborem czerwonych krwinek i hemoglobiny we krwi obwodowej,

- problemy z prawidłową przemianą materii oraz pracą układu pokarmowego,

- problemy z niedotlenieniem,

- problemy z diurezą,

- bóle mięśni,

- problemy z termoreceptorami,

- problemy z oczyszczaniem się organizmu z substancji pochodnych azotu, z kwasu moczowego oraz soli mineralnych.

Masaż leczniczy bardzo dobrze rozluźnia i regeneruje mięśnie po treningu. Ma działanie relaksacyjne i uspokajające oraz sprzyja działaniom zmierzającym do zdrowej budowy masy mięśniowej.

Kiedy nie należy sięgać po masaż leczniczy?

Wśród podstawowych przeciwskazań do masażu wymienia się:

- zapalenie skóry (ropne i grzybicze),

- zapalenie dróg oddechowych,

- choroby takie jak anginę,

- otwarte rany

Na profesjonalny masaż wschodni wykonywany przez doświadczonych masażystów zapraszamy do Gabinetów EASTMED zlokalizowanych w mieście Warszawa.