Choroby dermatologiczne

Alergie

Alergia to nadmierna reakcja układu immunologicznego organizmu na tzw. alergeny, czyli substancje, które w warunkach prawidłowych są nieszkodliwe. Prawie wszystko może wyzwalać reakcję alergiczną, np. pleśń, pyłki roślin, niektóre pokarmy, jady owadów, środki chemiczne, detergenty, środki dodawane do pokarmu, itd. Przy pierwszym kontakcie z alergenem układ immunoligiczny organizumu reaguje wytworzeniem przeciwciał obronnych nazywanych IgE. Ponowny kontakt z alergenem wytwarza już reakcje alergiczną.

W przypadku alergii dobrze sprawdza się akupunktura, która poprzez swoje działanie zmniejsza autograsję układu immunologicznego organizmu. Dzięki temu wyciszają się reakcje alergiczne takie jak: katar, łzawienie oczu, świąd i wyprysk skóry, a także uspokajają się reakcje astmatyczne. W przypadku alergii sezonowej zalecamy rozpoczęcie kuracji na ok.miesiąc przed pojawieniem się sezonowych alergenów (np. pyłki roślin), tak żeby przygotować organizm i zmniejszyć reakcje alergiczne. Wcelu uzyskania pełnego efektu należy przejść pełną kuracje składająca się z ok. 10-15 zabiegów (w zależności od indywidualnego przypadku). Dodatkowo zalecamy przyjmowanie preparatów Transfer Factor.

 

Atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry, AZS (ang. atopic dermatitis, łac. dermatitis atopica, zwane też wypryskiem atopowym, egzemą, a niegdyś świerzbiączką (łac. prurigo) Besniera, wypryskiem alergicznym lub alergicznym zapaleniem skóry) to zaliczana do chorób atopowych choroba skóry wywołana genetycznie uwarunkowaną nieprawidłową reakcją immunologiczną. Związana jest z nieprawidłową odpowiedzią odpornościową na małe dawki antygenów, w wyniku której dochodzi do nadmiernego wytwarzania przeciwciał IgE skierowanych głównie przeciwko tym alergenom.

W przypadku tej choroby dobrze sprawdza się akupunktura, która poprzez swoje działanie zmniejsza autograsję układu immunologicznego organizmu. Dzięki temu zmniejszają się reakcje takie jak: swędzenie, suchość, pękanie skóry. Skóra szybciej regeneruje się, ma zdrowszy wygląd. W przypadku tej choroby trudno jednak uzyskać całkowite wyleczenie. Dużo większe szanse są na zaleczenie choroby. Pacjent odczuwa wtedy ulgę i poprawia się jego komfort życia. W celu uzyskania jak najlepszego efektu należy przejść pełną kurację składająca się z ok. 10-15 zabiegów (w zależności od indywidualnego przypadku). Dodatkowo zalecamy przyjmowanie preparatów Transfer Factor.

 

Łojotokowe zapalenie skóry

Łojotokowe zapalenie skóry jest jedną z najbardziej męczących chorób skóry, na które zapaść można praktycznie w każdej chwili. Jest to choroba całkowicie niewyleczalna, której objawy można jedynie łagodzić. Zazwyczaj można spotkać dwie formy tej choroby: atakującą skórę owłosioną, bądź atakującą skórę gładką

Łuszczyca

Łuszczyca charakteryzuje się występowaniem na skórze łuszczących się wykwitów. Choroba ta należy do najczęściej występujących schorzeń dermatologicznych – dotyka 2-4% populacji.

Główną rolę w patogenezie odgrywają czynniki immunologiczne, nieprawidłowe funkcjonowanie elementów układu immunologicznego - limfocytów T i wydzielanych przez nie cytokin. 

W praktyce niezwykle trudno uzyskać całkowite wyleczenie. Stosując akupunkturę oraz odpowiednie zioła można osiągnąć dobre efekty. W zależności od indywidualnego przypadku można spowodować na dłużej remisje choroby. Z uwagi na fakt, że łuszczyca jest chorobą autoimmunoligiczną zalecamy przyjmowanie preparatów TRANSFER FACTOR.

Opinie pacjentów leczonych na łuszczycę : opinia 1, opinia 2

 

Trądzik młodzieńczy

Trądzik różowate