Akupresura

akupresura - WarszawaAkupresura – metoda medycyny naturalnej

Akupresura to łatwiejsza w wykonaniu forma zabiegu bardziej znanej metody, którą jest akupunktura. Akupresura w odróżnieniu od zabiegu akupunktury nie wykorzystuje igieł – zabieg polega na odpowiednim uciskaniu oraz głaskaniu miejsc na ciele człowieka, co prowadzi do stopniowego zmniejszania odczuwanego bólu oraz do leczenia niektórych schorzeń. Akupresura jest metodą leczenia wywodzącą się z medycyny naturalnej Chin, znanej już w starożytności. Opiera się na zasadzie, że budowa organizmu człowieka jest skonstruowana w ten sposób, że każdy z narządów współpracuje ze sobą, a żaden nie działa w pojedynkę. Na tej regule zostały opracowane odpowiednie miejsca – tak zwane punkty akupunkturowe. Każde z tych miejsc oddziałuje za poprawne funkcjonowanie konkretnego narządu lub całego organizmu. Odpowiednie masowanie, nakłuwanie czy uciskanie tych miejsca sprawia, że uwalnia się energia i ustępuje ból.

Akupresura – jak wygląda zabieg?

Akupresura wykonywana w naszym gabinecie jest połączona z masażem chińskim, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie dodatkowych efektów takich jak rozluźnienie się pacjenta, zniwelowanie stresu oraz napięć mięśniowych. Nasi specjaliści dokonują odpowiedniego uciskania miejsc, w zależności od objawów, z jakim przychodzą do nas pacjenci. Duża część receptorów umiejscowiona jest na stopach, dlatego właśnie te miejsca są najczęściej masowane. Zabieg akupresury trwa przeważnie około 30 minut, jednak jego długość jest uzależniona od problemu, jaki został zdiagnozowany u pacjenta. Uciskanie jednego z receptorów to przeważnie od jednej do dwóch minut. Nacisk miejsc nie jest mocny, może pojawić się odczucie lekkiego bólu, które szybko mija.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy udzielą wszelkich niezbędnych informacji dotyczących zabiegu akupresury oraz pomogą w ustaleniu pierwszej wizyty w odpowiednim dla Państwa terminie.

Wskazania do zabiegu

Akupresura może być stosowana w celu likwidacji lub zmniejszania wielu dolegliwości bólowych – od bólu głowy różnego pochodzenia, przez bóle krzyża i dolnej części pleców, po bóle o podłożu reumatologicznym. Jej stosowanie zaleca się w przypadku chorób neurologicznych – zaburzeń ruchowych kończyn, padaczki, choroby korzeni i splotów nerwowych. Akupresura jest polecana także pacjentom skarżącym się na choroby układu pokarmowego, choroby układu oddechowego, choroby serca i układu krążenia oraz choroby układu moczowo-płciowego.

Akupresura jest również popularną formą leczenia zaburzeń, z którymi boryka się coraz większa część naszej populacji. Są to:

  • wyczerpanie psychiczne,
  • zaburzenia snu,
  • nerwice.

Zabiegów z akupresury nie zaleca się pacjentom onkologicznym, osobom po zawale serca, pacjentom ze zdiagnozowaną zakrzepicą tętnicy wieńcowej oraz zatorami. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest także ciąża oraz przewlekłe choroby infekcyjne w stadium zaostrzenia.

Akupresura Warszawa

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy udzielą wszelkich niezbędnych informacji dotyczących zabiegu akupresury oraz pomogą w ustaleniu pierwszej wizyty w odpowiednim dla Państwa terminie. Nasz gabinet jest zlokalizowany na terenie miasta Warszawa, dlatego swoją ofertę w pierwszej kolejności kierujemy do mieszkańców stolicy oraz okolicznych miejscowości.