Proponujemy także...

Akupunktura kosmetyczna (2)

Akupunktura kosmetyczna.

Akupunktura nie tylko leczy, jest również znaną metodą stosowaną w odmładzaniu organizmu oraz upiększaniu twarzy, poprawy kondycji skóry i całego ciała. To bezbolesny zabieg (pacjent czuje jedynie delikatne ukłucia w momencie wbijania igły) polegąjacy na wbijaniu w okreslone punkty twarzy i całego ciała niezwykle cienkich igieł wyłącznie jednorazowego użytku. Obecnie akupunktura stała się popularną i niezwykle modną na całym świecie metodą stosowaną w kosmetyce i medycynie estetycznej, alternatywą dla botoksu i operacji kosmetycznych. W ponizszych linkach znajdziecie Państwo informacje na temat stosowania akupunktury w kosmetyce jako zabiegów odmładzających, powszechnie stosowanych obecnie w Japonii i USA m.in. przez gwiazdy show-biznesu:

http://www.chinapost.com.tw/art/lifestyle/2010/07/05/263274/Acupuncture-is.htm
http://www.nytimes.com/2007/12/13/fashion/13SKIN.html

Ogólny stan zdrowia ma bezpośredni wpływ na nasz wygląd. Pomijając wrodzone wady genetyczne wygląd człowieka, a szczególnie twarzy w dużej mierze świadczy o naszym stanie zdrowia. Piękny wygląd i dobry stan zdrowia to nie tylko stan naszej skóry, włosów i oczu, to również ogólna kondycja fizyczna organizmu i poziom naszej energii życiowej. W pewnym sensie możemy powiedzieć, że jeśli uda nam się utrzymać ładny wygląd skóry i twarzy i cieszymy się dobrą kondycją fizyczną to oszukujemy czas i zatrzymujemy nieuchronny proces starzenia się.

Holistyczne podejście medycyny wschodniej do zdrowia człowieka pozwala właśnie na poprawienie kondycji całego ciała, przy okazji działając upiększająco i odmładzająco.  Akupunktura nie tylko poprawia wygląd skóry, przy okazji rozluźnia napięte mięśnie twarzy, zmniejsza szczękościsk oraz zlikwiduje tiki nerwowe ale także leczy choroby, zaburzenia funkcji narządów wewnętrznych aby podnieść i stymulować energię życiową tzw.„Qi". Dzieje się tak dzięki meridianom, które oplatają praktycznie całe ciało człowieka i przepływające przez nie energii „Qi" niczym krwi w naczyniach krwionośnych jako źródła życia.

Nakłucia lokalnych punktów bioaktywnych poprawiają ukrwienie miejscowe, powodują uwalnianie mediatorów fizjologicznie aktywnych dzięki czemu stan skóry poprawia się. Skóra staje się napięta i promienna. Stosując zabiegi akupunktury można osiągnąć podobny efekt jak po zabiegach inwazyjnych bez ryzyka poważnych efektów ubocznych i wysokich kosztów. Akupunkturą można zlikwidować pierwsze oznaki starości tzw. „kurze łapki", oraz inne zmarszczki.

Akupunktura działa skutecznie w likwidacji różnych stanów chorobowych skóry np. trądziku, przewlekłym zapalenie łojotokowym skóry, wypadaniu włosów, zmianach skórnych o podłożu alergicznym, eliminacji i zmniejszeniu obrzęków pod oczami oraz redukcji zmarszczek.

Większość defektów skórnych i problemów związanych z nieatrakcyjnym wyglądem spowodowanych jest zaburzeniami w pracy narządów wewnętrznych lub jest efektem przewlekłego stresu i napięć nerwowych. Np. przebarwienie nasilające po opalaniu jest efektem zastoju żółci oraz przyjmowania hormonów antykoncepcyjnych co powoduje podrażnienie wątroby i upośledza prawidłowe wydzielanie żółci. Z mojej praktyki wynika, że bardzo często przyczyną problemów pacjentów z trądzikiem, przewlekłym zapaleniem łojotokowym skóry, wypadaniem włosów jest przewlekła nerwica.

Kluczem do zastosowania odpowiednich metod leczenia jest prawidłowa diagnoza. Nadmienić trzeba, że niektóre schorzenia, których główna przyczyną nie jest nerwica mogą nasilać się w wyniku długotrwającego stresu.

Także zabiegi akupunktury w kosmetologii polegają nie tylko na wkłuwaniu igieł w twarz i szyję ale również na leczeniu narządów wewnętrznych odpowiadających za prawidłową kondycję skóry, pojawienie się opuchnięć pod oczami i ogólnie nasz wygląd.  

Na czym polega odmładzające i liftingujące działanie akupunktury na wygląd i kondycję skóry twarzy ?

Po nakłuciu odpowiednich punktów na twarzy i ciele dzięki rozszerzeniu naczyń krwionośnych poprawia się ukrwienie skóry. Po zabiegu akupunktury poleca się masaż z akupresurą twarzy co dodatkowo poprawia i wzmacnia efekty i uzupełnia działanie akupunktury. Dzięki poprawie krążenia do skóry twarzy dopływa świeża krew co z kolei odżywia komórki skóry oraz poprawia stan jej nawilżenia. Twoja skóra staje się cieplejsza, bardziej promienna, napięta i ma zdecydowanie zdrowszy wygląd. Można zastosować akupunkturę jako profilaktykę przed przedwczesnym powstaniem zmarszczek i utratą jędrności skóry.

Jak długo trwa kuracja?

Kuracja w zależności od indywidualnego stanu skóry pacjenta składa się z 10-20 zabiegów akupunktury. Dla utrzymania dobre kondycji skóry zaleca się jej powtórzenie co 6-12 miesięcy. W celu uzyskania szybszych efektów lub w przypadku głębokich zmarszczek można zastosować elektroakupunkturę lub elektrostymulację pod kontrolą lekarza. Nie wskazane jest jednak zbyt częste stosowanie mocnej stymulacji elektrycznej.

Czy zabiegi są bolesne?

Podczas zabiegu pacjent czuje się relaksowany, odprężony. Zabieg w wykonaniu doświadczonych lekarzy - akupunkturzystów nie powinien być bolesny. Można poczuć jedynie lekkie kłucie w momencie wbijania igły. 

Oczywiście nikt nie potrafi zatrzymać starzenia się organizmu, ale akupunktura i zdrowy styl życia pozwoli zdecydowanie dłużej cieszyć się nam z dobrej kondycji i wyglądu naszej skóry i twarzy.

Kiedy będa widoczne pierwsze efektu zabiegów? 

Efekty akupunktury można zauważyć już w trakcie pierwszej kuracji, ale najlepszy efekt osiąga się w czasie około 30 dni po zakończeniu kuracji. Dzieje się tak dlatego że akupunkturą pobudzamy i stymulujemy jedynie bioaktywne punkty na ciele, a organizm regeneruje się i leczy sam. Także im wcześniej zaczniemy dbać o naszą kondycję i stan skóry tym dłużej utrzymamy nasz młody i piękny wygląd.

Ważne! Igły do akupunktury powinny być tylko jednorazowe i sterylne!

 

 

Kuracja oczyszczającą organizm

Kuracja odchudzająca

Kuracje odwykowe (palenie tytoniu)