Plasmolifting

PLASMOLIFTING – JUŻ TERAZ DOSTĘPNY DLA KLIENTÓW Z MIASTA WARSZAWA

Plasmolifting to innowacyjny niechirurgiczny zabieg stosowany w medycynie estetycznej i regeneracyjnej polegający na stymulowaniu tkanek i pobudzaniu ich regeneracji za pomocą osocza bogatopłytkowego otrzymanego bezpośrednio z płytek krwi pacjenta. Płytki krwi – tzw. osocze bogatopłytkowe – pełnią funkcję adhezyjno-agregacjną, pobudzają produkcję kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny – najważniejszych składników wpływających na wygląd i kondycję naszej skóry. Ich zadaniem jest też odbudowa tkanek i uszkodzeń w naczyniach krwionośnych.

Plasmolifting to doskonała metoda dla osób, które potrzebują regeneracji i odnowy biologicznej skóry, dla tych którym zależy na naturalnym efekcie i bezpieczeństwie. Dzięki temu, że zabieg pozbawiony jest obecności „ciał obcych” i nienaturalnych substancji i jest biologicznie obojętny, jest też całkowicie bezpieczny również dla pacjentów z problemami alergicznymi.

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego stały się w ostatnim czasie popularną alternatywą dla liftingu oraz innych chirurgicznych metod walki z efektami postępującego procesu starzenia się skóry. Podając osocze bogatopłytkowe nie modelujemy twarzy pacjenta i nie nadajemy jej nowych rysów, a jedynie poprawiamy kondycję skóry w miejscach, w których najszybciej ulega ona procesom starzenia się – wokół ust, oczu, na czole, w okolicach podbródka.

Efekt zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest całkowicie naturalny. Osocze stymuluje naturalne procesy regeneracji skóry, w związku z czym zmarszczki i bruzdy będące wynikiem ubytków w strukturze skóry wygładzają się pod wpływem działania preparatu, który wpływa na odbudowę tych ubytków, ale sam ich nie wypełnia. Na ostateczny efekt zabiegu musimy zatem zaczekać. Jest on natomiast o wiele bardziej naturalny niż efekt zabiegów wykorzystujących wypełniacze.

To właśnie naturalny efekt zabiegu spowodował, że na punkcie osocza bogatopłytkowego oszaleli klienci gabinetów medycyny estetycznej na całym świecie. Teraz także w Warszawie.

  

Gabinety na terenie miasta Warszawa - Jak wygląda i dla kogo jest zabieg

Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz znieczula miejscowo i pobiera do próbówki odpowiednią ilość krwi pacjenta, która w następnej kolejności zostaje odwirowana. W specjalnie przeznaczonej do tego wirówce znajduje się amorficzny, jałowy żel, który ma za zadanie oddzielać osocze bogatopłytkowe od czerwonych krwinek. Dzięki wysokiej jakości próbówce otrzymujemy „gotowy produkt” w postaci całkowicie naturalnego osocza bogatopłytkowego, kóre po dodaniu specjalnego odczynnika aktywuje płytki krwi do produkcji białek, te z kolei pobudzają wzrost komórek. 

Procesy zachodzące w organizmie podczas zabiegu plasmoliftingu przypominają te, które można zaobserwować w trakcie gojenia się ran. Metoda jest całkowicie naturalna bez ingerencji „sztucznych” substancji. Dlatego też przynosi tak doskonałe efekty i jest dobrze tolerowany przez pacjentów. 
 To co obserwujemy podczas wykonywania zabiegu to przede wszystkim: wytwarzanie nowego kolagenu, stymulowanie komórek macierzystych do samonamnażania, tworzenie się nowych naczyń krwionośnych. W efekcie skóra staje się zregenerowana, nawilżona, młodsza i promienna. 
Osocze bogatopłytkowe podawane jest na dwa sposoby: liniowo wzdłuż zmarszczek lub metodą podobną do stosowanej w mezoterapii.
Zabieg plasmoliftingu trwa około 30-40 minut.


Osocze bogatopłytkowe - wskazania do zabiegu

utrata jędrności skóry
starzenie skóry 
zmarszczki mimiczne
fotostarzenie 
wypadanie włosów (zabieg plasmoliftingu doskonale sprawdza się w hamowaniu procesu łysienia i stymulacji wzrostu włosów)
rewitalizacja skóry twarzy, dekoltu, dłoni
wypełnianie zmarszczek w okolicach czoła, twarzy, oczu (kurze łapki), policzków, dekoltu


Osocze bogatopłytkowe - przeciwwskazania do zabiegu

choroby krwi 
choroby nowotworowe
problemy z krzepliwością krwi
ciąża i karmienie piersią

Efekty zabiegu utrzymują się przez około 6 miesięcy od jego wykonania. 
 

Na zabiegi zapraszamy do gabinetów EASTMED na terenie miasta Warszawa.