Plasmolifting

Plasmolifting jest to nowa unikalna technologia, która wykorzystuje autologiczne osocze bogatopłytkowe z Twojej własnej krwi w celu biostymulacji i rewitalizacji skóry. Autologiczne osocze bogatopłytkowe jest odzielane od czerwonych i białych krwinek dzięki odwirowaniu krwi, zawiera przede wszystkim płytki w ilościach podobny jak krwew obwodowa (150-300 tyś), ponad 20 aminokwasów, makro i mikroelementy t.j. potas magnez, lit, cynk, wapno, żelazo, brom oraz czynniki wzrostu t.j trombospondin, osteonectin, a także witaminy C,A.D,E,K, grupy witaminy B, i inne ważne składniki.

Osocze bogatopłytkowe jest naturalnym, 100% biokompatybylnym stymulatorem, który aktywuje i pobudza na każdym poziomie regeneracji komórki, skóry oraz tkanki podskórne i kolageny oraz wspomaga w procesie powstania nowych naczyń krwionośnych.
Dzięki temu skóra odzyskuje witalność, elastyczność i młodzieńczy wygląd.

W 2001 roku prof dr n.med Akhmerow Rashidovich i dr med Zarudy Feliksovich wykryli nową metodę autohemostymulacji autologicznym osoczem bogatopłytkowym, którego nazwano od tego roku „Plasmolifting“. Osocze bogatopłytkowe jest stosowane nie tylko w medycynie estetycznej, także w ortopedii, ginekologii, dermatologii.