Choroby neurologiczne

Rwa kulszowa

Rwa kulszowa

najczęściej jest spowodowana przepukliną zlokalizowaną na poziomie L4/L5, L5/S1. Przepuklina powoduje ucisk na korzenie nerwu kulszowego, który biegnie od pośladka w dół nogi. Ucisk powoduje rwący ból, stąd nazwa rwa kulszowa.

Bardzo dobre efekty leczenia rwy kulszowej uzyskuje się stosując akupunkturę. W zależności od indywidualnego przypadku wyraźną poprawę można osiągnąć juz po kilku zabiegach. Wbijając igły w odpowiednie punkty zlokalizowane w mięśniach przykręgosłupowych rozluźniamy mięśnie dzięki czemu rozluźnia się również przestrzeń międzykręgowa i zmniejsza się ucisk na nerw. Jednocześnie akupunktura działając przeciwzapalnie zmniejsza obrzęk przepukliny, co z kolei zmniejsza ucisk na nerw i eliminuje ból i stan zapalny.

W celu uzyskania trwałego efektu zalecamy serię 10 do 15 zabiegów aplikowanych 2-3 razy w tygodniu lub częściej w trudnych przypadkach.

 

Drodzy pacjenci,

Z uwagi na panującą sytuację pandemiczną i zalecenia rządu, nasze gabinety pozostaną zamknięte do odwołania. Jeśli będą Państwo w potrzebie skontakowania się z nami w sprawie konsultacji lekarskiej, pozostajemy do Państwa dyspozycji poprzez kontakt telefoniczny (dr. Sena +48 691 978 206) lub internetowy (spotkanie lub rozmowa online przez FaceTime, Facebook Messenger, Viber). W ramach wizyty zdalnej oferujemy: konsultacje lekarskie, wypisanie e-recepty, wypisanie zwolnienia ZUS i inne.
Nadal mogą Państwo składać zamówienia na nasze suplementy ziołowe przez stronę internetową www.montan-suplementy.pl lub telefonicznie na nr +48 691 978 206.

Z życzeniami zdrowia, pogody ducha i wytrwałości,

Zespół EASTMED