Choroby psychosomatyczne

Depresje

Depresje - leczenie

Medycyna Wschodnia traktuje człowieka jako całość. Stan naszych emocji i umyłu ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie fizyczne i funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Wiele chorób ma podłoże psychosomatyczne. Jeśli posiadamy skłonnośći genetyczne do pewnego rodzaju chorób i tkwią one uśpione przez długi czas to długotrwały lub bardzo silny stres, stany depresyjne, lęki i nerwice mogą te choroby obudzić.

Stabilność i równowaga emocjonalna wzmacnia układ odpornościowy. Dzięki temu człowiek szybciej powraca do zdrowia. Osoby z „chorą duszą” (z zaburzeniami na tle emocjonalnym, znerwicowane i łatwo wpadające w depresję) szybciej łapią choroby i dłużej chorują niż osoby z „uregulowaną psychiką”. Jest to doskonały dowód na to, że dusza i ciało człowiek są jednością i wzajemnie się uzupełniają.

Depresje leczymy przy pomocy mieszanek ziołowych, akupunkturą i akupresurą. Czasami zalecami również różnego rodzaju masaże. Akupunktura poprawia krążenie krwi w mózgu i zwiększa wydzielanie serotoniny i endorfin, co poprawia nasz nastrój, zmniejsza depresje i lęki. Jednocześnie akupunktura działa rozluźniająco i relakasująco. Seria 10-15 zabiegów akupunktury stosowanych systematycznie, nie rzadziej niż 2 razy w tygodniu pomaga w znacznym stopniu zwalczyć ldepresje. 

Opinie części pacjentów, którym akupunktura pomogła zwalczyć depresje: opinia 1, opinia 2, opinia 3