Choroby psychosomatyczne

Nerwice, lęki

Nerwice lęki - leczenie

Medycyna Wschodnia traktuje człowieka jako całość. Stan naszych emocji i umyłu ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie fizyczne i funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Dużo chorób ma podłoże nerwicowe. Jeśli posiadamy skłonnośći genetyczne do pewnego rodzaju chorób i tkwią one uśpione przez długi czas to długotrwały lub bardzo silny stres, emocje, lęki i nerwice mogą te choroby obudzić.

Stabilność i równowaga emocjonalna wzmacnia układ odpornościowy. Dzięki temu człowiek szybciej powraca do zdrowia. Osoby z „chorą duszą” (z zaburzeniami na tle emocjonalnym, znerwicowane i łatwo wpadające w depresję) szybciej łapią choroby i dłużej chorują niż osoby z „uregulowaną psychiką”. Jest to doskonały dowód na to, że dusza i ciało człowiek są jednością i wzajemnie się uzupełniają.

Nerwice i lęki leczymy przy pomocy mieszanek ziołowych, akupunkturą i akupresurą. Czasami zalecami również różnego rodzaju masaże. Akupunktura poprawia krążenie krwi w mózgu i zwiększa wydzielanie serotoniny i endorfin, co poprawia nasz nastrój, zmniejsza lęki i natręctwa. Jednocześnie akupunktura działa rozluźniająco i relakasująco. Seria 10-15 zabiegów akupunktury stosowanych systematycznie, nie rzadziej niż 2 razy w tygodniu pomaga w znacznym stopniu zwalczyć lęki i nerwice. 

Opinie niektórych pacjentów, którym akupunktura pomogła zwalczyć nerwice i lęki:

Opinia 1

Opinia 2

Opinia 3

Opinia 4

Opinia 5