Choroby psychosomatyczne

Zaburzenia trawienia (zespół jelita drażliwego)

zespół jelita drażliwego - warszawa Dolegliwości ze strony układu pokarmowego dotykają większości ludzi. Zwykle są dokuczliwe, powodują dyskomfort w życiu codziennym, a czasami wręcz uniemożliwiają normalnie funkcjonowanie. Zespól jelita drażliwego charakteryzuje się tym, że zwykle w badaniu kolonoskopii jelita grubego i gastroskopii (badanie żołądka i dwunastnicy) nie stwierdza się zmian chorobowych. Mimo to pacjent cały czas doświadcza dolegliwości takich jak : wzdęcia, nadmierne gazy w jelitach, zgaga, przelewanie w jelitach, zaburzenie wypróżniania. Najczęściej dolegliwości te powstają i nasilają się na tle nerwowym.

Zespół jelita drażliwego jest chorobą o charakterze przewlekłym, która dotyczy jelita cienkiego oraz jelita grubego. Objawia się uciążliwym bólem brzucha oraz arytmią w wypróżnianiu się. Zespół jelita drażliwego to schorzenie, którego przyczyny nie zostały do końca wyjaśnione. Do głównych czynników, które przyczyniają się do rozwoju tej choroby, należą:

  • zaburzenia funkcji motorycznych obu jelit,
  • nadwrażliwość trzewna,
  • zaburzenia na poziomie mózgowo-jelitowym,
  • przebycie biegunki infekcyjnej.

Zespół jelita drażliwego jest najczęściej spotykaną chorobą, która dotyczy układu pokarmowego. Podstawowe objawy występują u około 10-20% dorosłej części pacjentów. Zespół jelita drażliwego znacznie częściej dotyka kobiet niż mężczyzn. Przeprowadzone badania ujawniły dowody, które potwierdzają udział zmian genetycznych leżących u podstawy tej choroby.

Zespół jelita wrażliwego z dobrym skutkiem leczymy akupunkturą. Działamy w kierunku usunięcia przyczyny choroby, czyli leczymy nerwice i przywracamy prawidłową pracę układu pokarmowego. Czas leczenia zależy od indywidualnego przypadku. Zwykle zalecamy kuracje składającą się z 10 do 15 zabiegów. Dodatkowo w celu utrwalenia efektu dobrze jest powtórzyć kurację nawet, jeśli pacjent nie odczuwa już żadnych dolegliwości po pierwszym etapie. 

W leczeniu zespołu jelita nadwrażliwego dobrze sprawdza się też ziołolecznictwo, które stosujemy równocześnie z akupunkturą dla wzmocnienia efektu. Nasz gabinet mieści się w mieście Warszawa przy ulicy Polnej 10/14. Serdecznie zapraszamy także do skorzystania z naszych usług takich, jak akupunktura na kręgosłup, czy masaż wschodni.

Opinie pacjentów dotyczące problemów z układem pokarmowym : opinia 1